MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDE DİKKAT EDILMESI GEREKENLER!  Kış ayına girerken , cildimizin, ellerimizin ve ayaklarımızın soğuğa karşı daha fazla hassas olduğunu, iki kat korumamız gerektiğini hepimiz biliriz ve bunun için bazı önlemler almak isteriz.

- Cildimizin kurumasını engellemek amacıyla, sürekli nemli tutmak şarttır.Cildiniz kuru ise Yağlı ciltlere oranla da çok sorunlar yaşayabilirsiniz.

-Cilt tipinize uygun kremler tercih etmeli, özellikle banyodan sonra vazelin, laktik asit, gliserin içeren ürünleri uygulamalısınız.

- Nemlendiricinizi kuruluğu önleyecek şekilde daha sık sürmelisiniz.

-Alkol içeren toniklerden kesinlikle uzak durmalısınız.( özellikle kuru cilt tipine sahip olanlar).

-Cildinizi ölü hücrelerden arındırmayı unutmamalı ve haftada 1 kez nem maskesi uygulamalısınız.

-Cildiniz pul pul dökülmeye başladığı zaman bunu fondöten ile kapatamazsınız. Bunun için anti-aging etkili güneş korumalı fondotenlere yönelebilirsiniz.

- Gece yatarken cildinizi muhakkak nemlendirmeli. Ihtiyacınıza göre gece kremlerini tercih etmelisiniz.

-Cildimiz için yaptığımız bütün uygulamalar ellerimiz içinde geçerlidir. Ellerinize bakım kremi sürdükten sonra streç film ile sararak 15 dk bekleyip nemi içine hapsetmesini sağlayabilirsiniz.

-Ayaklarınız için gece yatarken yağlı nemlendiriciler (vazelin , nıvea en yağlı kremlerdendir.)sürüp pamuklu bir corap giyerek nemi sabaha kadar hapsedebilirsiniz.

-Dudaklarımızıda unutmamak lazım. Dudak çevresinde oluşacak çatlakları önlemek için, dudak balmı kullanımını alışkanlık haline getirmeliyiz.

 Cildiniz için en az hasarı alacak bir kış geçirmenizi diliyorum...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlar

 1. Merhaba sac dökülmesi hapı nerden temin edebilirim teşekkürker

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, hangi ülkede yaşıyorsunuz ? Bulunduğunuz ülkede makas varsa oradan temin edebilirsiniz.Yoksa , yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

   Sil
 2. hımm aman hasta olmamalı aldanıp ivit :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler deep :) dikkat etmeliyiz dediğin gibi havalara aldanmamak lazım ;)

   Sil

Yorum Gönder

Yorumlarınızı bekliyorum :)

Popüler Yayınlar